Czym jest luksus? Luksus to możliwość obcowania na co dzień z elementami wykonanymi z najwyższej jakości materiałów, zaprojektowanymi przez najlepszych projektantów i w dużej mierze unikatowymi. To także wkład pracy twórców danego przedmiotu, który można zobaczyć w tym przedmiocie. Tym właśnie jest luksus, a co może się składać na luksusową łazienkę.

1.Najwyższej jakości płytki podłogowe i ścienne – za producentów luksusowych płytek od lat uchodzą włoskie firmy, ich kolekcje można poznać na – www.mirad.pl. Cechą charakterystyczną takich płytek jest w wielu przypadkach ręczne ich wyrabianie, to, że są one zaprojektowane przez najlepszych projektantów w branży oraz materiał z jakiego są wykonane. Płytki włoskie są bowiem wykonywane między innymi z ceramiki, granitu i marmuru.

2.Jacuzzi, wanna z hydromasażem i różnymi zaawansowanymi funkcjami – kolejny elementem luksusowej łazienki będą wanna i prysznic wyposażone w zaawansowane technologicznie funkcje. W przypadku wanny pozwalającą np. na urządzenie sobie w łazience małych gorących źródeł i salonu spa, a w przypadku prysznica posiadającą np. funkcje telefonu czy odtwarzania radia pod prysznicem.

3.Eleganckie meble najwyższej jakości – kolejnym elementem, który z całą pewnością świadczy o tym, że łazienka jest luksusowa (lub nie) są meble. Powinny być one wykonane z najlepszych materiałów i charakteryzować się nowoczesną linią. Najlepiej jeśli są przygotowywane na zamówienie, wówczas mamy pewność, że są one unikatowe i nikt inny nie będzie miały takich mebli. Unikatowość jest także jednym z ważniejszych elementów kreowania marek luksusowych.

4.Nowoczesna armatura najwyższej klasy – armatura łazienkowa, to jeden z tych elementów, po których bardzo łatwo można poznać czy łazienka jest luksusowa czy też nie. Producenci luksusowej armatury nadają jej niekonwencjonalne, bardzo eleganckie kształty. Często jest ona chromowana, pozłacana lub niklowana. A do tego wykonywana jest z najwyższej klasy materiałów. W przypadku armatury, podobnie jak w przypadku pozostałych wymienionych elementów wystarczy jeden rzut oka, by wiedzieć, że są to rzeczy z wyższej półki jakościowej.

5.Najnowocześniejsze urządzenia – w takiej luksusowej łazience znajdą się z pewnością urządzenia i technologie najwyższej klasy, które ułatwiają codzienne czynności wykonywane w łazience. Może to być wysoce zaawansowana maszynka do golenia, najnowszy model loków czy suszarki i inne tego typu narzędzia, które stanowią wyraz luksusu w łazience.