Gabinet zarówno ten znajdujący się w biurze, jak i aranżowany w domu to miejsce pracy, które powinno sprzyjać wyciszeniu się i skupieniu. Nic w gabinecie nie powinno rozpraszać naszej uwagi, jednocześnie ma to być miejsce komfortowe i sprawiające, że będziemy w nim chętnie przebywać. Istnieje wiele możliwości zaaranżowania gabinetu: od bardziej tradycyjnych wypełnionych meblami, po nowoczesne niemal puste pomieszczenia. Dziś prezentujemy te dwa typy aranżacji, w obu motywem przewodnim stał się kolor zielony.

Chcąc mieć gabinet w bardziej tradycyjnym stylu należy zatroszczyć się o położenie w nim drewnianych podłóg oraz pomalowanie ścian na ciepły kolor. W naszej propozycji będzie to zieleń wpadająca w żółty. Jednocześnie zarówno podłoga, jak i meble w pomieszczeniu wykonane są z ciemnego drewna. Na środku pokoju znajduje się zielony dywan, na którym ustawiono masywne, drewniane biurko oraz pokaźnych rozmiarów, wysoki skórzany fotel biurowy. Pod ścianami znajdują się witryny wypełnione książkami, dokumentami i ewentualnie bibelotami. Witryny takie można znaleźć w internecie w sklepach internetowych. Biurko ustawiono bokiem do okna, centralnie nad nim zawieszony jest ozdobny żyrandol, a na biurku znajduje się dodatkowo lampka. Przy oknie ustawiono niewielki, okrągły stolik kawowy na którym znajduje się wazon pełen kwiatów.

Druga zielona propozycja to urządzenie gabinetu w stylu nowoczesnym. W tym przypadku dominującymi kolorami będzie biel, szarości oraz zieleń. Ściany pomieszczenia pomalowano na biało, jasny szary, nieco ciemniejszy szary oraz szarość z dużą domieszką czerni. Sufit jest także biały, a podłogę stanowi szara wykładzina. Wnęka okienna pomalowana jest na zielony kolor z dużą domieszką szarości. Centralnym punktem aranżacji jest zielona kanapa w intensywnym odcieniu zielenie, która została ustawiona pod najciemniejszą ze ścian, przed nią stoi szklana ława z metalowym stelażem. Biurko pod oknem ma kolor naturalnego drewna, jest to prosta konstrukcja bez szuflad, pod nią włożona dodatkową półkę na dokumenty w kolorze ciemniejszego drewna. Dokumenty i książki przechowywane są na półkach we wnęce ściennej, którą od pomieszczenia oddzielają przeźroczyste drzwi wykonane z zielonej pleksi. W rogu pokoju przy drzwiach znajdują się dwie ciemnozielone rośliny pokaźnych rozmiarów – w jasnozielonych doniczkach.

Oto przykłady na to w jaki sposób przy użyciu zielonego koloru można zaaranżować dwa gabinety w zupełnie innym stylu.