W polskich realiach najczęściej pomieszczenia budowane są na planie prostokąta, zdarzają się niekiedy pokoje na planie kwadratów, rzadziej zaś wielokątów czy pomieszczenia, gdzie jedna ze ścian poprowadzona jest łukiem. Dlatego też inwestorzy, którzy chcą zlecić zaprojektowanie własnego domu i poszukują niecodziennych rozwiązań jako jedną z możliwości mogą wziąć pod uwagę stworzenie pokoju na planie koła. Jeśli pomieszczeniem na takim planie będzie łazienka, proponujemy ciekawy i eleganckie sposoby na jej wykończenie.

Łazienka z centralnie położoną wanną

Łazienka w okrągłym układzie z centralnie położoną wanną, wanna okrągła lub owalna w kolorze białym. W odległości około 5 cm obudowana metalem lub płytkami imitującymi drewno (takie jak – ariostea), przestrzeń pomiędzy wanną a obudową wypełniona kamieniami. Półokrągły blat łazienkowy w kolorze białym oraz półki poniżej w kolorze ciemnego brązu, na całej długości blatu rozciąga się lustro. Płytki podłogowe ceramiczne w odcieniu jasnego brązu, płytki ścienne imitujące drewniane deski lub bambus.

Łazienka z stylu arabskim

Przy ścianie położona jest okrągła wanna obudowana czerwonym marmurem, nad wanną umieszczono obniżony, okrągły sufit, do którego wiodą marmurowe kolumny ustawione na obudowie wanny, szerokiej na około 30 cm, całość razem robi wrażenie wanny z baldachimem. Po obu stronach wanny umieszczona siedziska z białego marmuru, umieszczone we wnękach ścian, ozdobionych orientalnymi detalami architektonicznymi. Na wprost wanny znajduje się także umieszczone we wnęce ściany lustro oraz wykończone marmurem półki. We wnęce obok muszla klozetowa o opływowym kształcie w kolorze czarnym lub złotym. Płytki ścienne to żółty marmur lub granit.

Minimalistyczna okrągła łazienka

W tej wersji łazienki proponujemy płytki imitujące drewno lub wręcz drewnianą podłogę wykonaną z odpornych na wilgoć gatunków egzotycznych drewna. Na środku łazienki znajduje się wpuszczana w podłogę wanna, na jednej ze ścian drewniany półokrągły blat, ze stojącą okrągłą umywalką, na nim zawieszone lustro z drewnianą ramą. Na innej ze ścian znajdują się białe drewniane półki. Ściany łazienki także w kolorze białym.

Jak widać istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie ciekawej, okrągłej łazienki, w zasadzie nie ma stylu aranżacji, który nie pasowałby do takiego pomieszczenia. Ponadto okrągła łazienka daje wiele możliwości niecodziennych zastosowań, które w tradycyjnych, prostokątnych pomieszczeniach nie są tak efektowne.