Często decydując się na remont domu, przeglądamy różne aranżacje, czytamy publikacje dotyczące materiałów, z których warto skorzystać, planujemy i co jakiś czas natykamy się na pojęcia, których nie znamy.

Border, co to takiego?

Bordery to elementy, które są wykorzystywane do zdobienia. Często nazywane są także paskami dekoracyjnymi. Tak! Bordery to nic innego jak paski, na których znajdują się różnego typu elementy, motywy i wzory, które przyklejane są na ścianę. Są to paski, o szerokości zazwyczaj kilku centymetrów.

zdjęcie: https://egarden24.pl/bordery-996

Gdzie nakleić bordery?

Bordery doskonale sprawdzają się jeśli chcemy pomalować ścianę na dwa kolory, dzieląc ją w poziomie. Gdy dół malujemy w jednym kolorze, a górę ściany w innym, wówczas oba kolory możemy rozdzielić właśnie przy pomocy borderów. W zależności od tego, w jakim pomieszczeniu mają być umieszczone, można wybrać różne wzory. Ponadto, bordery sprawdzą się doskonale także nieco wyżej, tuż pod sufitem.

Bordery dla dzieci

Bordery są często wykorzystywane w pokojach dziecięcych, gdzie są doskonałym elementem ozdobnym. Wiele z nich przedstawia ulubionych bohaterów dziecięcych bajek, którzy towarzyszą naszym milusińskim również podczas codziennych zabaw. Kolorowe bordery dla dzieci nadają dziecięcym pokojom wyjątkowości i sprawiają, że są one bardziej przytulne.

Border do kuchni lub łazienki?

Paski dekoracyjne sprawdzą się doskonale również w przypadku kuchni lub łazienki, choć w tym przypadku będa one wyglądały zupełnie inaczej niż te z pokoju dziecięcego. Dobór borderów zależny jest od wystroju pomieszczenia. Zarówno kolorystyka, jak też motywy, jakie zostały na nich umieszczone muszą pasować do wystroju wnętrza- koloru ścian i mebli, a także motywów dekoracyjnych, jakie zostały w pomieszczeniu umieszczone.