kraty pomostowe

Kraty wciskane stanowią jeden z najpopularniejszych rodzajów krat pomostowych z jakimi możemy się spotkać. Producenci krat pomostowych zazwyczaj posiadają w swojej ofercie kraty, które są produkowane właśnie w tak charakterystyczny sposób- metodą wciskania poszczególnych elementów składowych. Sam sposób produkcji w praktyce polega na wprasowywaniu specjalnie wyciętych płaskowników nośnych z płaskownikami poprzecznymi. Proces wprasowywania przeprowadzany jest pod kątem prostym, a w efekcie tego działania otrzymany zostaje charakterystyczny kształt kraty. Jak się okazuje, wykonywane kraty pomostowe wciskane muszą być zgodne z odpowiednimi normami, np. z normą DIN 24537, co do samej zasady ich konstruowania. Kraty wciskane mogą posiadać różną grubość, mogą się też między sobą różnić wielkością oczek, a także samymi wymiarami podstawowymi takimi jak wysokość i szerokość. Dostępne modele można przeglądnąć na stronie https://www.dumat.pl/kraty-pomostowe-wciskane-prasowane. Rodzaj krat można dopasować niemalże perfekcyjnie do ich konkretnego zastosowania tworząc konstrukcje według własnych potrzeb i upodobań.

Zabezpieczenia stali, jakie stosuje się przy produkcji krat

Zdecydowanie, to właśnie stal jest surowcem, który najczęściej wykorzystuje się do produkcji krat i to nie tylko tych wciskanych. Oprócz stali zwykłej, bardzo często stosowane są liczne zabezpieczenia, które sprawiają, że materiał ten nie rdzewieje z czasem. Standardowo, stal zostaje ocynkowana ogniowo, co sprawia, że kraty bez przeszkód mogą być stosowane na zewnątrz, a także w miejscach o podwyższonej wilgotności. Specjalne powłoki, jakie są nanoszone poprzez zastosowanie konkretnych procesów chemicznych sprawiają, że taka stal posiada bardzo dobre parametry użytkowe. Dodatkowo, na szczególną uwagę zasługują kraty, które są pokrywane specjalnym zabezpieczeniem kwasoodpornym. Taka powłoka sprawia, że kraty mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie użytkuje się tego typu substancje w procesie produkcji.

Gdzie można wykorzystać takie kraty w praktyce?

Jak sama nazwa wskazuje, kraty pomostowe doskonale nadają się do tworzenia różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych, szczególnie tych na wysokościach. Kraty tego rodzaju mają powierzchnię antypoślizgową, co sprawia, że są naprawdę bezpieczne w stosowaniu. Jeśli chodzi o szybkość i łatwość powstawania rozmaitych ciągów komunikacyjnych na wysokościach- technologia ta tak naprawdę nie ma konkurencji. Kraty instaluje się w prosty sposób, posiadają doskonałe parametry wytrzymałościowe i industrialny, nowoczesny charakter. Są też przeznaczone do tworzenia przejść, którymi transportowane będą różnego rodzaju materiały, wszystko ze względu na wysoką odporność na obciążenia. Z takich krat wytwarza się także schody, balustrady, pochylnie, a nawet specjalne podjazdy dla wózków inwalidzkich czy dziecięcych. Podobną konstrukcję posiadają także gabiony, które wykorzystuje się do budowy ogrodzeń oraz innych elementów małej architektury ogrodowej. Ich zastosowanie jest więc powszechne i bardzo szerokie.