dom kanadyjski

Coraz więcej osób marzy o spokoju, ciszy oraz bliskości terenów zielonych i natury, a także upragnionej prywatności, o którą bardzo trudno w dużych, zatłoczonych i zakorkowanych miastach.

Naturalne i całkiem zrozumiałe jest więc to, że gdy tylko mogą pozwolić sobie na ogromną pod względem finansowym inwestycję, jaką jest własna nieruchomość, myślą poważnie o zdecydowaniu się na dom, który ma im zapewnić te wszystkie kwestie i spełnić marzenia. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie, tym bardziej, jeśli mamy dzieci lub też planujemy ich posiadanie w niedalekiej przyszłości. Warto jednak dokładnie zastanowić się, jakie rozwiązanie najbardziej nam wtedy pasuje, ponieważ do wyboru mamy znacznie więcej opcji niż tylko klasyczne domy murowane. Dobrą alternatywą dla nich będzie dom szkieletowy, który jednocześnie pozwala inwestorowi na dużą możliwość zaadoptowania planu budynku do jego własnych potrzeb, preferencji oraz oczekiwań. Jest to niezwykle ważne, ponieważ tylko wtedy będziemy komfortowo żyli w danym miejscu. Zatem czy warto zdecydować się na dom w technologii szkieletowej, czyli inaczej dom drewniany? Jakie korzyści przyniesie nam dom szkieletowy?

Jak wygląda dom w technologii szkieletowej?

Warto na samym początku jasno określić, że choć dom szkieletowy i dom drewniany to nie do końca to samo. Dom w technologii szkieletowej ma całą konstrukcję budynku wykonaną z drewna, natomiast jego elewacja może być wykonana albo z tynku, albo również z drewna. W pierwszym przypadku dom szkieletowy na zewnątrz niczym nie różni się od klasycznego budynku murowanego, natomiast w drugim jak typowy, kanadyjski dom drewniany. Dlaczego więc warto zdecydować się na dom w technologii szkieletowej? Najważniejszą tak naprawdę różnicą jest to, że jego budowa jest dużo szybsza i zdecydowanie mniej kosztowna, przez co decyduje się na niego bardzo dużo osób, szczególnie na początku drogi życiowej, których nie stać na drogi dom murowany.

Dobrze jest przy tym wszystkim wiedzieć, że dom szkieletowy, także jako pełna wersja, czyli dom drewniany zagwarantuje domownikom dokładnie taki sam poziom bezpieczeństwa, jak wszystkie inne rozwiązania. Natomiast dom w technologii szkieletowej zapewni nam o wiele więcej korzyści. Pomijając fakt, że jest szybszy i tańszy w budowie, jak żaden inni stworzy domownikom komfortowe warunki, a także funkcjonalną, piękną i stylową przestrzeń. Dom szkieletowy będzie również wytrzymały, solidny oraz odporny na szkodliwe czynniki.

Autor: https://drewdom.com/