Firma remontowo – budowlana

Wielu naszych Czytelników to osoby zajmujące się profesjonalnie pracami remontowymi i budowlanymi. Inni są zapalonymi majsterkowiczami i tak zwanymi złotymi rączkami. Jeśli ktoś lubi wykonywać prace związane z remontami i budownictwem może wpaść na pomysł, by otworzyć firmę remontowo – budowlaną, dlatego poniżej prezentujemy kilka istotnych faktów, które należy znać rozmyślające nad tego typu zajęciem.

 

Warunki, które należy spełnić, żeby otworzyć firmę budowlaną

Firma remontowo – budowlana to przedsiębiorstwo, które zajmuje się wykonywaniem robót budowlanych takich jak: budowa, przebudowa, odbudowa czy rozbiórka obiektów budowlanych. Co istotne, do jej założenia nie są wymagane świadectwa potwierdzające odpowiednie kwalifikacje. Innymi słowy w Polsce właścicielem takiej firmy może być każdy, nawet osoba nie mająca zielonego pojęcia o prowadzeniu wspomnianych wyżej prac. Warto wiedzieć, że nie wszędzie prawo w tym zakresie jest tak łagodne. Na przykład w Austrii czy Niemczech aby zostać właścicielem takiej firmy należy przedstawić certyfikaty potwierdzające posiadanie stosownych umiejętności. W tych krajach zakładanie firmy budowlanej to wyjątkowo skomplikowany proces.  Kolejnym ułatwieniem jest również fakt, że firma budowlana może przybrać każdą, dowolną formę prawną dostępną w prawie polskim może być to zatem: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka jawna, cywilna, komandytowa, komandytowo – akcyjna, z ograniczoną odpowiedzialnością oraz akcyjna. Wyjątkiem jest spółka partnerska, którą założyć mogą jedynie przedstawiciele wolnych zawodów.

 

Niezbędny sprzęt

Prowadzenie robót remontowo – budowlanych wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, który jak wiadomo do najtańszych nie należy. Dlatego warto wziąć pod uwagę kilka możliwości jego pozyskania: wynajmować maszyny, które rzadko są potrzebne od innych firm, wziąć maszyny w leasing, zdobyć środki unijne lub kredyt na zakup niezbędnego sprzętu, kupić sprzęt używany, nawet niesprawny i samodzielnie go wyremontować. Na przykład kupując maszyny, w których są niesprawne silniki spalinowe można nabyć takie silniki w większej ilości po cenach hurtowych, więcej na ten temat – oferta silników spalinowych dla hurtowników. Dzięki temu przedsiębiorca nie poniesie kosztów zakupu zupełnie nowych sprzętów. Kupując maszyny, w których nie działają silniki spalinowe  może kupić je po wiele niższych cenach, a następnie wyremontować wkładając nowe silniki kupione w specjalnej ofercie.

 

Sukces firmy budowlanej

Aby firma budowlana odniosła sukces konieczny będzie jeszcze odpowiedni marketing zarówno w internecie, jak i poza nim. Zaś najważniejszym elementem jest sprawne i dokładne wykonywanie prac remontowo – budowlanych, wówczas klienci firmy polecają ją swoim znajomym i tak firma zyskuje kolejnych klientów. Takie przedsiębiorstwo może brać także udział w przetargach na roboty budowlane, których jest organizowanych naprawdę wiele i dla wielu firm stanowią główne źródło pozyskiwania kontraktów.