Tablice korkowe znajdują zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Z powodzeniem mogą pomagać w pracy biurowej, ale także zagościć na kuchennej ścianie. Z tego też powodu producencie wymyślili wiele rodzajów ram. Dzięki temu każda kupiona przez nas tablica korkowa może wyglądać inaczej. Nie jesteśmy więc skazani na zwykłą niepomalowaną ramę drewnianą. Niektórym może przypaść do gustu tablica korkowa bezramkowa. Jakie w takim razie ramki w tablicach korkowych wyróżniamy i na jaką się zdecydować?

Tablica korkowa z ramą drewnianą

Podstawowym modelem tablicy korkowej jest ta z ramą drewnianą. Zwykle rama jest z litego drewna sosnowego i charakteryzuje się jasny kolorem i lekkością. Największą zaletą takiej ramy jest na pewno jej cena. Już za nawet 10 zł możemy kupić małą tablicę korkową z ramą drewnianą. Dzięki temu zakup nawet dużej tablicy nie będzie stanowił finansowego problemu. Drewniana rama nie jest jednak zbyt wytrzymała i ozdobna. Brak sztywności widać w szczególności przy dużych tablicach.

Tablica korkowa z ramą kolorową

Nie potrzeba wiele, by sprawić, żeby tablica korkowa była bardziej ozdobna. Ramę drewnianą można bowiem pomalować. W ofertach sprzedawców znajdziemy więc tablice korkowe drewniane w różnych kolorach. Są wykonane z takiego samego drewna, jednak pokryte kolorowym lakierem. Są także prawie dwukrotnie droższe. Mogą za to stanowić ciekawe uzupełnienie kolorowego pokoju dziecięcego bez nadwyrężania portfela.

Tablica korkowa z ramą MDF

Kolejnym rodzajem tablic korkowych są te z ramami z płyt MDF. Są nieco droższe, jednak bardziej ozdobne niż pomalowane ramy drewniane. Mogą zostać z powodzeniem dopasowane do obecnych w pomieszczeniu ramek obrazów lub zdjęć, które nierzadko również są zrobione z płyty MDF. Są jednak mniej wytrzymałe niż ramy drewniane lub aluminiowe. Mogą jednak zostać wykonane w wielu różnych kolorach i wzorach. Zdecydujmy się na tę opcję, jeżeli zależy nam na dopasowaniu do pozostałych elementów pomieszczenia. 

Tablica korkowa z ramą aluminiową

Tablice korkowe z ramą aluminiową to najdroższe z omawianych produktów. Charakteryzują się wytrzymałymi i trwałymi ramami. Ich wygląd kojarzyć się będzie z biurem, jednak coraz częściej są one wybierane także do wnętrz domowych. Zawdzięczają to swojemu nowoczesnemu wyglądowi. Żadna z wyżej opisywanych tablic nie będzie przecież pasować do typowego nowoczesnego wnętrza. Tablica korkowa z ramą aluminiową to świetny zakup do kuchni pełnej szarości i metalowego wykończenia. Pamiętajmy jednak, że większość tablic z aluminiową ramą posiada plastikowe rogi w nieco innym kolorze. Do tego w cenie jednej tablicy z ramą aluminiowej możemy najczęściej kupić nawet 3 z ramą drewnianą, więc lepiej dobrze przemyśleć zakup. 

Tablica korkowa moderacyjna

Ciekawym rozwiązaniem tablicy z ramą aluminiową jest tablica korkowa moderacyjna. Dzięki temu nie potrzebujemy ściany, by skorzystać z tablicy korkowej. Taka tablica korkowa moderacyjna to świetny pomysł do postawienia w lobby firmy lub na szkolnym korytarzu. Do tego jest dwustronna, dzięki czemu zyskujemy więcej przestrzeni na przypinanie informacji. Tablica korkowa moderacyjna dzięki swojej aluminiowej ramie jest stabilna i oferuje wysoką trwałość.