Art Déco to styl, który pojawił się w latach 20 XX wieku i jest w zasadzie stworzony dla projektantów wnętrz. Wówczas twórcy sztuki uznali, że powinna ona być dostępna dla szerokiego grona odbiorców, uznając jednocześnie, że przedmioty, którymi ludzie otaczają się na co dzień powinny być małymi dziełami sztuki. Tym sposobem powstał nurt w architekturze, sztuce i wnętrzarstwie, który do przeciętnych domów wnosił sztukę wysoką.

Stało się to możliwe przede wszystkim dzięki produkcji przemysłowej i możliwości powielania zaprojektowanych wzorców, co sprawiło, że nie tylko najbogatszych było stać na misterne przedmioty codziennego użytku zaprojektowane przez mistrzów malarstwa czy rzeźby, takie przedmioty powielone na taśmach produkcyjnych trafiały pod strzech domów na całym świecie.

Uświadamiając sobie, że Art Déco to styl który łączy dekoracyjność z użytkowością należy przyjąć, że łazienka zaprojektowana w tym stylu powinna być pełna misternie zdobionych przedmiotów, które pozostają przedmiotami użytku codziennego. Ponadto w tym stylu modne były żywe barwy i czerń. Często pojawiającym się motywem są politurowane meble o czym należy pamiętać wybierając meble do łazienki w stylu Art Déco.

Urządzając łazienkę w tym stylu warto postawić na ciepłe barwy, dobrze sprawdzą się tutaj czerwony lub pomarańczowy marmur lub płytki imitujące kamień w tym kolorze. Ważne, aby płytki w takiej łazience, były to płytki na wysoki połysk. W naszej propozycji są to płytki w odcieniu brązowo – pomarańczowym, takie same na podłodze i ścianie. W miejscu stylu podłogi i ściany biegnie pas wąskich, podłużnych płytek. Na każdej ze ścian jest także pusty w środku prostokąt ułożony z tych płytek, przywodzi on na myśl pustą ramę obrazu. Wanna w całości pokryta jest mozaikowymi płytkami w złoto, czarnym odcieniu (dokładnie wygląda to tak jak mozaika na tej stronie – http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/alfa-lux/.

Pod jedną ze ścian stoi umywalka oparta na metalowym stelażu z charakterystycznymi dla stylu Art Déco nóżkami wąskim od podłogi i rozszerzającymi się ku górze. Nad umywalką wisi pokaźnych rozmiarów lustro z ozdobną ramą, a po obu bokach znajdują się lampy z czarnymi abażurami. W łazience znajdują się także wykonane z ciemnego drewna, politurowane meble w tym stylu. A każdy z przedmiotów używanych w łazience ma postać małego dzieła sztuki naturalnie nawiązującego kształtem do stylu. Nie muszą to być oryginalne meble i przedmioty, a jedynie takie, które z powodzeniem mogłyby znaleźć się w łazience z lat 20.