Urządzając własny dom lub też mieszkanie mamy do wyboru wiele rozwiązań, sklepy i hurtownie oferują nam bowiem wiele różnych produktów, abyśmy mogli dopasować je do własnych potrzeb, preferencji i oczekiwań, a także wizji wnętrz, którą staramy się realizować. Jest to bardzo przyjemny okres, zdecydowanie bardziej niż budowa domu lub też oczekiwanie kiedy deweloper odda nam klucze do mieszkania. Warto jednak pamiętać, że mamy do podjęcia wiele ważnych decyzji, zarówno dużych, jak i tych małych i z pozoru nieistotnych. Ludzie przeważnie skupiają się na tych pierwszych i to właśnie im poświęcają najwięcej swojego czasu oraz energii. Nie można jednak zapominać o drobiazgach, ponieważ jest ich zdecydowanie najwięcej, mogą mieć więc spory wpływ na to, jaki będzie efekt końcowy w naszych wnętrzach i jak będziemy się w nich czuli. Do takich pozornie nieistotnych decyzji, które przyjdzie nam podjąć, należą listwy przypodłogowe. Jakby na to nie patrzeć, spełniają ważną funkcję, chroniąc okablowanie oraz ściany od zarysowania przez meble. Dobrze dobrane, stworzą stylowe i harmonijne wnętrza. Jakie zatem powinny być najlepsze listwy przypodłogowe? Jak należy je wybrać?

Jak wybrać listwy przypodłogowe do swojego domu?

Najważniejszą zasadą, którą zawsze powinniśmy się kierować, gdy będziemy urządzali wnętrza swojego domu lub mieszkania, jest zachowanie spójności wizualnej i stylistycznej. Tylko wtedy nasze wnętrza będą harmonijne, dzięki czemu będziemy się w nich dobrze i komfortowo czuli. Kluczowe jest więc to, aby wszystkie elementy, które zamieścimy w przestrzeni domu pasowały do siebie pod względem koloru, stylu oraz wzoru lub faktury, szczególnie, jeśli będą znajdowały się blisko siebie. Nie inaczej sprawa wygląda z podłogami i bardzo ważnymi elementami znajdującymi się tuż nad nimi, jakimi są listwy przypodłogowe.

Ich najważniejszym zadaniem jest schowanie z zasięgu naszego wzroku okablowania, które jest bardzo potrzebne, jednak nieestetyczne i niebezpieczne dla dzieci oraz zwierząt. Listwy przypodłogowe są więc bardzo ważnym elementem w naszym domu lub mieszkaniu. Przez to, że znajdują się tuż przy podłodze, powinny być do niej jak najbardziej dopasowane. Tylko wtedy osiągniemy harmonię i dobrą atmosferę we wnętrzach.

Wybieramy listwy przypodłogowe do domu

Jeśli więc nasze podłogi są drewniane i w jasnym odcieniu, listwy przypodłogowe powinny być do nich jak najbardziej zbliżone wizualnie. Jeśli postawiliśmy na białe kafelki, najbardziej będą do nich pasowały listwy przypodłogowe w białym kolorze wykonane z tworzywa sztucznego. Warto pamiętać, że na rynku mamy naprawdę spory wybór różnych modeli, bez problemu znajdziemy więc listwy przypodłogowe maksymalnie dopasowane do naszych podłóg.

Źródło: https://melagu.pl/listwy-przypodlogowe/listwy-przypodlogowe/