Wybór mebli do salonu to nie lada wyzwanie. To właśnie w nim spędzamy czas z najbliższymi, oraz przyjmujemy gości, dlatego też różnego rodzaju narożniki, czy też sofy do salonu powinny cechować się harmonijnym połączeniem funkcjonalności oraz estetycznego, stylowego wyglądu. W niniejszym artykule podpowiadamy w jaki sposób urządzić swój salon tak, by był on równocześnie wizytówką domu oraz przestrzenią rekreacji. Zapraszamy do lektury! 

 

DLACZEGO SOFY DO SALONU?

 

Z całego gąszczu rad, jakie można udzielić przy urządzaniu salonu, najcenniejsza wydaje się ta dotycząca odpowiedniego określenie swoich potrzeb oraz warunków. (Dotyczy ona nie tylko salonu, ale też każdego innego pomieszczenia w naszym domu). Innymi słowy, zanim przystąpimy do wyboru mebli musimy dokładnie widzieć, jaki ich rodzaj będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Z całą pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak rozmiar naszej przestrzeni, jej styl, a także sposób użytkowania.

 

RÓŻNE WCIELENIA SALONU – SOFY KLER I INNE

 

Co do tej pierwszej kwestii sprawa wydaje się prosta – zgrabna i niewielka sofa lepiej sprawdzi się w mniejszych salonach, gdzie nie zabierze zbyt dużo tak cennej na co dzień przestrzeni. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią to możemy pozwolić sobie na więcej szaleństwa i swobody w zakresie wyboru mebli. Duża sofa, czy też narożnik mogą się w niej doskonale odnaleźć. Ponad to, duży mebel pozwoli nam na optyczny podział przestrzeni. To szczególnie ważne, jeśli na przykład nasz salon jest równocześnie domową jadalnią. W tym wypadku świetnie sprawdzą się popularne meble polskich projektantów, a w szczególności sofy Kler i Klose, bardzo cenione nie tylko przez polskich klientów. (Przykłady takich mebli znajdziecie między innymi na stronie Outletu Meblowego: https://www.outletmeblowy.pl/kler). To niezwykle zgrabne i komfortowe meble, doskonale funkcjonujące w różnego rodzaju przestrzeniach.

 

KWESTIA STYLU (I DODATKÓW)

 

O gustach ponoć się nie dyskutuje, ale w rzeczywistości robimy to bez ustanku. Taka dyskusja jest nam tym bardziej potrzebna przed urządzeniem salonu. Trudno sobie bowiem wyobrazić miejsce bardziej oddające charakter całego domu, niż salon. Jak przystało na jego wizytówkę, powinien zawierać w sobie wszystko to, co czyni nasz dom jedynym w swoim rodzaju miejscem. Kwestia ta dotyczy również mebli do salonu, stanowiących jego niezwykle istotną część, gdyż to właśnie na nich spędzamy czas razem z gośćmi.

 

Powinniśmy przede wszystkim dostosować ich wygląd do stylu całego mieszkania, a zatem jeśli aranżujemy nasze wnętrza w stylu skandynawskim, narożniki lub sofy do salonu powinny być utrzymane w charakterystycznych dla tego stylu kolorach. Dotyczy to oczywiście również wszystkich innych styli.