Witryna jest od eksponowania naszych najcenniejszych książek, pamiątek, zdjęć, skarbów czy zastaw stołowych. Witryna oszklona ochroni to co cenne przed kurzem i ewentualnym zniszczeniem oraz podkreśla walory naszych najpiękniejszych rzeczy. Powinna być stabilna, masywna i trwała, czyli wykonana z litego drewna. Co powinieneś wiedzieć o witrynie drewnianej?

Czy warto kupić witrynę drewnianą?

Witryna wykonana z drewna jest bardzo trwała, solidna i odporna na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne, o które nie trudno w trakcie codziennego użytkowania, szczególnie przy dzieciach i zwierzętach. Pięknie wzbogaci wnętrze każdego salonu, nada mu ciepłej i przyjaznej atmosfery.

Dodatkowym atutem witryny drewnianej jest to, że znakomicie ochrania wszystkie książki, pamiątki z wakacji, biżuterię, ulubione filiżanki czy drogą zastawę stołową przed kurzem i ewentualnymi zniszczeniami. Dlatego znów wraca ona do łask, a klienci równie często, co kiedyś decydowali się na zakup tradycyjnego regału, nabywają teraz witryny drewniane z szybami.

Najbardziej popularne gatunki drewna

Naturalne drewno posiada szereg zalet, które nie są do zastąpienia. Przede wszystkim jest ono szlachetne, posiada unikalny wygląd oraz naturalny zapach. Witryna drewniana najczęściej jest wytwarzana z brzozy, buku oraz sosny. Różnią się one wtedy wyglądem, kolorem i poniekąd właściwościami.

Drewno sosnowe charakteryzuje dobra wytrzymałość mechaniczna, jasny i ciepły kolor oraz wyraźnie zarysowane słoje. Witryna drewniana wykonana z sosny będzie trwała i z łatwością wkomponuje się w niemal każdy wystrój wnętrz.

Witryna drewniana zrobiona z brzozy będzie miała biało-żółty kolor, tak zwane ciemnobrązowe „plamy rdzeniowe” oraz charakterystyczne słoje. Całość będzie wyglądała niezwykle oryginalnie i naturalnie.

Z kolei witryny drewniane wykonane z buku będą jednymi z najtwardszych i co za tym idzie najbardziej wytrzymałych, z czerwonobiałymi i nawet czerwonobrązowymi plamkami. Ze względu na kolor, będą najbardziej pasowały do wnętrz, urządzonych w stylu klasycznym.

Witryna drewniana – idealna do każdego wnętrza

Niezależnie od tego, czy poszukujesz wyjątkowej i doskonałej witryny do jadalni, salonu czy nawet sypialni, ta drewniana spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Będzie trwała, solidna oraz oryginalna (każdy drewniany mebel ma układ słoi nie do powtórzenia). Jednym słowem – wpasuje się we wnętrza tradycyjne, nowoczesne i minimalistyczne, służąc rodzinie przez wiele, wiele lat.