Wykończenie i aranżacja wnętrz to tak naprawdę nierozłączna para, bowiem choć meble i dodatki mogą ogromnie dużo zmienić w wyglądzie mieszkania to i tak rodzaj podłogi czy kolor ścian pozostają bazą, o którą każdy dekorator wnętrz z pewnością się zatroszczy. Ważne jest nie tylko w jakich kolorach są wykończone wnętrza, czy jakimi materiałami, ale także sposób ich wykończenia. Poszukując dobrych fachowców, którzy pomogą w pracach remontowych, budowlanych czy wykończeniowych właśnie warto odwiedzić stronę – ceny usług wycenione.

Wykończenie wnętrz może być bardzo różne w zależności od stylu, w jakim ma być urządzone dane pomieszczenie poniżej prezentujemy kilka stylów w aranżacji wnętrz oraz sposoby ich wykończenia.

Styl glamour – w kuchni i łazience z pewnością znajdą się płytki na wysoki połysk. Kolor? Ma mniejsze znaczenie, ale najczęściej wybierane są czerń lub biel. W salonach niekiedy także spotykane są takie płytki jednak najczęściej są to drewniane podłogi z ciemnego drewna oraz białe ściany. Modnym motywem w wykończeniu wnętrz w tym stylu staje się także wykończenie jednej ze ścian płytkami lustrzanymi.

W stylu prowansalskim możemy się spodziewać na ścianach tapet lub ozdobnych sztukaterii. Ściany będą miały pastelowe kolory, może to być lawenda, wrzos, ale także cieplejsze barwy takie jak żółty. Podłoga obowiązkowo drewniana z dużych desek.

W stylu nowoczesnym czy skandynawskim należy spodziewać się połączenia bieli z naturalnym drewnem (jasnym lub ciemnym to w dużej mierze zależy od koncepcji dekoratora), ściany będą białe, a w nowoczesnych wnętrzach mogą to być także szarości.

Wnętrza w stylu Art Deco dają znacznie większe możliwości w zakresie wykończenia podłogi, mogą to być bowiem matowe płytki, może to być wykładzina we wzory jednoznacznie kojarzące się z tym stylem lub klasyczny parkiet. Kolory ścian w tym stylu nie mają określonych norm, najczęściej wybierane są biel i czerń lub szarości, ale zdarzają się ściany w różnych kolorach, jedyny warunek to taki, by były to stonowane kolory.