Meble dębowe z litego drewna to synonim solidności, ponadczasowości oraz trwałości. Są zawsze mile widziane w naszych domach, niezależnie od tego, czy wolimy styl klasyczny, bardziej tradycyjny, czy minimalistyczny lub wręcz ascetyczny.

Styl skandynawski

Chociaż styl skandynawski kojarzy się najczęściej za sprawą pewnego znanego wszystkim sklepu, który przybył do Polski ze swoją ofertą ponad trzy dekady temu, z meblami tanimi, wykonanymi głównie z płyty wiórowej okleinowanej, to jednak skandynawski design to nie tylko białe meble i proste materiały. Można w Polsce nabyć równie oszczędne w formie, funkcjonalne i piękne meble z litego drewna nawiązujące do tak lubianego u nas stylu.

Drewno dębowe

Dąb jest drzewem szlachetnym, powszechnie kojarzonym z długowiecznością i solidnością. Dlatego drewno dębowe używane jest do produkcji mebli wysokiej klasy. Meble dębowe to inwestycja na długie lata, która na pewno nam się nie znudzi. Zobaczcie proszę na te realizacje.

Podstawową zaletą mebli dębowych jest ich wytrzymałość – meble dębowe nie poddają się upływowi czasu, są odporne na ścieranie, obciążenia i zarysowania. Odznaczają się łatwością w pielęgnacji i można je łatwo konserwować używając oleju i wosku do mebli. Kolejną zaletą dębu jest to, że łatwo poddaje się swobodnej obróbce, dlatego może przyjmować wiele funkcjonalnych form. Wśród dostępnych produktów znajdziemy szafy, witryny, kredensy i komody z dowolną ilością szuflad i skrytek oraz stoły, regały zdolne utrzymać spore ilości książek, wygodne łóżka i ławy. Poszczególne elementy umeblowania można dopasowywać swobodnie, tworząc jednolite bądź bardzo zróżnicowane komplety. Wszystko to zależy od naszej pomysłowości, wyczucia i praktycznych zapotrzebowań. W razie potrzeby, możemy poprosić o pomoc pracowników sklepów meblowych, również sklepów internetowych, ponieważ tylko przemyślany zakup sprawi, że będziemy zadowoleni.