Jeżeli prowadzisz firmę budowlaną i poszukujesz materiału do zadań specjalnych, który pozwoli Ci zarówno na wznoszenie budynków i innych konstrukcji, jak też tworzenie trwałych izolacji, poznaj keramzyt. Cieszy się on dużym zainteresowaniem, ponieważ posiada wiele zalet – oto te najważniejsze, które pomogą Ci podjąć decyzję o jego zakupie i wykorzystaniu w codziennej pracy!

Dlaczego keramzyt?

Keramzyt jest kruszywem, które powstaje z glin oraz iłów, które wypala się w bardzo wysokich temperaturach, dzięki czemu zyskują doskonałe parametry techniczne i można wykorzystać je do różnych celów. Oto 4 najważniejsze zalety keramzytu!

  1. Trwałość. Keramzyt jest niezwykle odporny na różnego rodzaju uszkodzenia i czynniki zewnętrzne, w tym działanie wilgoci, owadów, pleśni czy gryzoni. Co więcej, niestraszne mu działanie ognia oraz różnego rodzaju substancji chemicznych. Warto również dodać, że nie traci on swoich właściwości wraz z upływem czasu.
  2. Uniwersalność zastosowania. Keramzyt, jako kruszywo, może być stosowany do izolowania podłóg, renowacji podłoży, a także drenażu ścian piwniczych. Co więcej, tworzy się z niego specjalne elementy konstrukcyjne, które pozwolą nawet na wznoszenie doskonale izolowanych ścian domu czy innego budynku!
  3. Ekologiczność. Keramzyt można stosować wielokrotnie, a jego procesy produkcji nie szkodzą środowisku. Sam w sobie jest wyrobem naturalnym, dlatego mogą z niego skorzystać firmy dbające o ekologię.
  4. Atrakcyjna cena. Koszt zakupu keramzytu nie jest duży, dlatego też korzysta z niego coraz większa liczba inwestorów oraz firm budowlanych – zdecydowane warto więc sprawdzić go w praktyce!

Postaw na keramzyt z najwyższej półki!

Jeżeli chcesz, aby keramzyt w stu procentach spełnił Twoje oczekiwania, polecamy zakupienie go od sprawdzonego producenta, takiego jak Leca. Dzięki temu postawisz na materiał albo gotowe elementy o doskonałych parametrach, co pozwoli Ci spełniać oczekiwania klientów i realizować swoje codzienne cele skutecznie. Wejdź na stronę firmy Leca: https://leca.pl/.