kupno mieszkania

Większość z nas prędzej czy później w swoim życiu zdecyduje się na zakup własnego mieszkania. Często jest to związane z układaniem sobie życia ze swoją drugą połówką lub myślą o założeniu własnej rodziny. Jednak zdecydowanie najczęściej taka inwestycja zależy od tego, czy dostaniemy kredyt w banku, więc myślimy o niej na poważnie dopiero w momencie, kiedy mamy już stabilną pracę, dobrze zarabiamy i uzyskujemy zdolność kredytową. Niezależnie od tego wszystkiego marzenie o własnych czterech ścianach towarzyszy nam już od młodości. Gdy wreszcie przyjdzie taki moment, że możemy sobie pozwolić na taką inwestycję, czujemy ogromną ulgę i radość. Co zrobić, aby te uczucia zostały z nami przez cały proces finalizowania transakcji? Co sprawdzić przy kupnie mieszkania, aby wszystko przebiegło po naszej myśli?

Najważniejszy jest wybór samego dewelopera

Panuje powszechny trend, aby rozpoczynać wybór swojego nowego mieszkania od wyboru konkretnej inwestycji. Jest to oczywiście ważna kwestia, jednak zdecydowanie kluczową sprawą jest wybór firmy deweloperskiej. To właśnie jej powierzamy swoje pieniądze i to przecież w bardzo dużych kwotach. Jeśli nagle w czasie finalizowania transakcji kupna mieszkania, lub co gorsza po podpisaniu wszystkich umów okaże się, że jest on nieuczciwy lub też ma niestabilną sytuację finansową, możemy mieć ogromne problemy. Takie inwestycje są prawnie zabezpieczone, możemy mieć jednak problem z odzyskaniem pełnej kwoty i wyegzekwowaniem swoich praw. Takie sytuacje zdarzają się dość rzadko, ale nie oznacza to, że możemy wybrać pierwszego lepszego dewelopera ze swojego miasta.

Deweloper – co sprawdzić przy kupnie mieszkania?

Zanim więc zdecydujemy się na określone mieszkanie, warto sprawdzić, ile lat doświadczenia posiada dany deweloper i jakie są jego dotychczasowe inwestycje – oczywiście im więcej tym lepiej. Jeśli dodatkowo będziemy mogli znaleźć o nim pozytywne opinie w internecie i będą one w dużej większości, wtedy możemy spokojnie się na niego zdecydować. Później warto zastanowić się, co sprawdzić przy kupnie mieszkania. Z pewnością ważna jest cena, wielkość i lokalizacja nieruchomości, a także standard wykończenia oferowany przez dewelopera. Gdy to wszystko sprawdzimy, powinniśmy być bardzo zadowoleni ze swojego przyszłego mieszkania.

Dodatkowo co sprawdzić przy zakupie mieszkania? Deweloper wyszczególni nam listę dokumentów, które będziemy musieli dostarczyć przed podpisaniem umowy, dlatego dobrze jest się wcześniej upewnić, czy wszystko mamy tak, jak zostało to wyszczególnione.

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.armadafinanse.pl/blog/co-sprawdzic-przy-kupnie-mieszkania/