Na kominki w swoich mieszkaniach decydujemy się dziś coraz częściej i wydaje się, że taki trend będzie się utrzymywał. Nie da się bowiem ukryć, że jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Nie tylko pod względem praktycznym, ale również, a może i przede wszystkim dekoracyjnym. Poza tym nie zapominajmy, że dostępne na rynku kominki w związku z tym, że konkurencja jest coraz większa, są również coraz tańsze. Jak zatem wybrać kominek, aby mieć pewność, że będziemy mieć z niego wiele pożytku? Pomoże nam specjalista z firmy Jotul Częstochowa.

Wkład kominkowy

W pierwszej kolejności odnieśmy się do wkładów kominkowych. Kominki z systemem DGP, a więc dystrybucją gorącego powietrza lub kominki z płaszczem wodnym to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie do domów jednorodzinnych. Dlaczego warto postawić na właśnie takie wkłady? Wszystko dlatego, że dają one pełniejsze wykorzystanie ciepła ze spalanego drewna. Poza tym wkład kominkowy z płaszczem wodnym, który będzie podłączony do instalacji centralnego ogrzewania, będzie rozprowadzał ciepło po grzejnikach. Nie da się zatem ukryć, że to również spora oszczędność. System dystrybucji gorącego powietrza z obiegiem wymuszonym sprawdza się natomiast w mieszkaniach o większym metrażu. Wówczas przy wykorzystaniu do tego wentylatorów wtłacza on ciepłe powietrze do pomieszczeń, do których nie dociera obieg grawitacyjny.

Lokalizacja

Jeśli wiemy już jaki kominek wybrać warto jeszcze zastanowić się nad jego wyglądem. Obecnie wybór na rynku jest bardzo duży, co zresztą najlepiej potwierdza oferta firmy Jotul Częstochowa. Bardzo ciekawie wyglądają tutaj kominki wyposażone w panoramiczną szybę. Wówczas dobrze eksponowany ogień wprawi wszystkich w zachwyt. Poza tym warto zadbać o to, aby nie był on rywalizacją dla telewizora. Dlatego też należy go umieścić na ścianie prostopadłej do tej, na której znajduje się odbiornik TV. Z kolei żeliwny kominek wolnostojący zwany też kozą doskonale odnajdzie się we wnętrzach typu loft. Jak więc doskonale widzimy, możliwości jest naprawdę sporo.