Nowi właściciele małego mieszkania muszą liczyć się z kompromisem – będą musieli wybierać pomiędzy tym, co im się marzy, a tym, na co pozwoli im metraż mieszkania. Co zatem wziąć pod uwagę, przy wyborze płytek ceramicznych do kuchni lub łazienki?

Małe mieszkanie nie znaczy gorsze

Urządzanie małego mieszkania bywa nie lada wyzwaniem, szczególnie w przypadku kuchnii i łazienki. Niewielka powierzchnia lokum często ogranicza potrzeby i wizję nowych mieszkańców, przez co muszą oni zrezygnować ze swoich pomysłów. Jednak nie zawsze musi tak być – wystarczy wszystko dobrze zaplanować i sprawić, aby ze sobą współgrało.

To dotyczy także płytek ceramicznych, które cieszą się bardzo dużym uznaniem, ze względu na ich użyteczność, piękny wygląd oraz łatwość w utrzymaniu w czystości, szczególnie wśród młodych ludzi. Jednymi z najczęściej wybieranych marek jest m.in. Viva Ceramica, Ariostea oraz Ultra, przede wszystkim za ich trwałość, niezniszczalność oraz elegancki wygląd.

Najlepsze płytki ceramiczne do małej kuchni

W pomieszczeniu tak intensywnie użytkowanym jak kuchnia, najlepiej sprawdzą się bardzo solidnie wykonane płytki, które nie ulegną zniszczeniu pod wpływem rozbitego talerza, przesuwanego stołu czy rozlanej substancji. Jeśli jest to niewielka kuchnia należy pamiętać, że im bardziej ciemne i większe będą kafelki, tym bardziej optycznie będą pomniejszały pomieszczenie.

Do niedużej kuchni idealnie będą pasowały drobne lub średniej wielkości płytki w beżowych, kremowych, ewentualnie jasnobrązowych kolorach – produkuje takie m.in. Viva Ceramica, dostępne na stronie http://mirad.pl/plytki-ceramiczne/viva/. O białych lepiej zapomnieć, ponieważ wszystkie zabrudzenia będą bardzo widoczne.

Płytki w niedużej łazience – o czym warto pamiętać?

Jeśli aranżowana łazienka jest niewielka, lepiej unikać ciemnych kolorów płytek i dodatków, które wizualnie jeszcze bardziej zmniejszą przestrzeń. W przypadku łazienki świetnie będą pasowały płytki ceramiczne w kolorze białym, kremowym oraz siwym – piękne wytwarza firma Viva Ceramica.

Wszystko zależy od koloru mebli i dodatków. Całość powinna ze sobą harmonijnie współgrać, aby dodatkowo nie sprawiać wrażenia przytłoczenia całego pokoju. Tak samo jak w przypadku kuchni, w małej łazience lepiej powstrzymać się przed montowaniem płytek wielkoformatowych. Należy pamiętać, aby miały one niską nasiąkliwość i były antypoślizgowe.

Niewielka kuchnia i łazienka to szansa na świetną aranżację!

Tylko z pozoru mała łazienka i kuchnia ograniczają możliwości w zaprojektowaniu pięknego wnętrza. Wymagają one po prostu innego podejścia i jeszcze bardziej precyzyjnego zaplanowania. Dobrze urządzone, będą eleganckie, nowoczesne i zarazem przytulne (piękne propozycje gotowych przestrzeni prezentuje Viva Ceramica).