wnętrze nowoczesne

Stylów w projektowaniu wnętrz jest bardzo wiele, jednak podobnie jak w wielu innych dziedzinach życia, także w tej można zaobserwować pewne trendy, które co kilka lat się zmieniają. Ponieważ style w projektowaniu wnętrz to temat rzeka, w niniejszym opracowaniu przedstawiono główne założenia kilku aktualnie popularnych i często wybieranych przez klientów prądów w aranżacji. Oto krótki przewodnik odpowiadający na pytanie: jakie są style wnętrz.

Nowoczesny

Nowocześnie urządzone mieszkanie będzie proste w swojej formie. Mogą się w nim znaleźć wyłącznie potrzebne, funkcjonalne meble. Nie ma tutaj miejsca dla zbytecznych przedmiotów. To styl oszczędny w formie i raczej surowy. Elementy dekoracyjne, owszem zdarzają się, ale w stosunkowo niewielkiej liczbie. Głównymi kolorami tego stylu są biel i szarość. Bryły mebli i przedmiotów są proste. Styl nowoczesny to jednocześnie pewien kanon, z którego czerpią także inne style w projektowaniu wnętrz. Choć mają one swoje, wyróżniające jej zasady, to jednak w pewnej mierze odwołują się także do tego właśnie stylu.

Skandynawski

Styl skandynawski w pewnej mierze nawiązuje do nowoczesnego. On także charakteryzuje się prostota. Stanowi zwrotu ku naturze. W takich wnętrzach spotkamy liczne przedmioty z drewna w jego naturalnym kolorze. Będą to raczej jasne pomieszczenia. Tutaj także zdarza się dużo bieli i szarości. Charakterystyczną cechą są niebieskie i zielone detale, które stanowią obowiązkowy element tego stylu. Więcej o wnętrzach w stylu skandynawskim znajdziesz w artykule: https://www.dom-art.pl/wnetrza-w-stylu-skandynawskim/

Industrialny

Kolejnym stylem, który nawiązuje do prostoty nowoczesnych aranżacji jest styl industrialny. To wnętrza surowe, ale odnoszące się nie jak w stylu skandynawskim do natury, ale do wyrobów ludzkich. We wnętrzach w tym stylu charakterystyczne są ściany lub ściana z nietynkowanej cegły. W takich wnętrzach widzimy nagi, ceglany mur. Często pojawiają się tutaj także elementy metalowe oraz beton.

Glamour

Surowa i prosta aranżacja wnętrz, style oszczędne w formie – nie do wszystkich trafiają takie założenia. Część inwestorów chce czegoś bogatszego, bardziej luksusowego. Jako odpowiedź na surowe, nowoczesne style powstał modny obecnie styl glamour. To aranżacje pełne złota, srebra, luster, kryształów i blasku. Wykorzystuje się w ich projektowaniu różnorodne, bogate i często ciężkie tkaniny. Pikowana tapicerka, kryształowe żyrandole, płytki na wysoki połysk – wszystko to można spotkać w takich aranżacjach. Jednak nawet ten styl czerpie z nowoczesności. Dominują tutaj biel, szarość i czerń.

Dowiedz się więcej o innych stylach:

Wnętrza w stylu vintage

Wnętrza w stylu prowansalskim

Wnętrza w stylu klasycznym

WNĘTRZE W STYLU LOFTOWYM

STYL EKLEKTYCZNY