Belle Epoque od czasu emisji serialu TV pod tym tytułem zyskuje sobie coraz liczniejszą rzeszę zwolenników. „Piękna Epoka” jak tłumaczy się na język polski nazwę tego okresu w dziejach zaczęła się we Francji oraz Cesarstwie Niemieckim. Za początek tej epoki uważa się 1871 r., a więc koniec wojny francusko – pruskiej, natomiast zakończył ją wybuch I Wojny Światowej.

Był to czas niebywałego postępu technicznego, który znacznie ułatwił życie codzienne, a jednocześnie nastąpił niebywały kulturalny rozkwit. W tym okresie tworzą impresjoniści i króluje secesja, zatem urządzając wnętrza w stylu Belle Epoque warto sięgnąć po secesyjne meble i ozdobne detale nawiązujące do impresjonizmu. Poszukując inspiracji do tego typu aranżacji warto zapoznać się z meblami, które oferuje – krakowski producent mebli.

Sypialnia, która swoją aranżacją będzie nawiązywała do końcówki XIX i początku XX wieku, to sypialnia pełna zdobień i bogatych wykończeń, zarówno w meblach, jak i dekoracjach ścian, itp. W tego typu sypialni powinien znaleźć się parkiet na wysoki połysk lub marmurowe płytki przykryte ciężkim, bogato zdobionym dywanem – kolor dywanu będzie zależał od ogólnego wyboru kolorystyki całej aranżacji. Warto jednocześnie dodać, że w takiej aranżacji powinna znaleźć się biel oraz złoto, jednak nie ma reguł dotyczących wyboru dominującej barwy.

Ważnym elementem takiej sypialni (jak zresztą każdej) jest łóżko, które powinno być obszerne i znajdować się z centralnym punkcie pomieszczenia. Powinno mieć obszerne, wysokie, pikowane wezgłowie kolorystycznie odpowiadające całej aranżacji. Zaraz przy łóżku, oparty o nie powinien stać szezlong z podłokietnikami z obu stron. Łóżko może także być wyposażone w baldachim. Ważnym elementem tego typu aranżacji będzie także toaletka z dużym (najlepiej kryształowym) lustrem oraz charakterystycznym neorenesansowym fotelem.

Dobrze jeśli ściany sypialni zdobi sztukateria lub wykonane z bogato zdobionych tkanin – okładziny. W oknach koniecznie powinny znaleźć się ciężkie kotary oraz firany. Warto także pokusić się o reprodukcję sławnych impresjonistów na ścianach czy też w formie miniatur na toalecie czy sekretarzyku. Na miejscu będą tu obrazy Degas, Renoira, Sisley’a czy Moneta. Sypialnia powinna być przestrzenna i bogato wyposażona także w szafy, skrzynie czy fotele – najlepiej w stylu secesyjnym lub neorenesansowym. Taka aranżacja z pewnością przypadnie do gustu zarówno fanom serialu, jak i miłośnikom arystokratycznej kultury.