Jeśli chodzi o designerskie meble to w tym artykule wciąż pozostajemy na Północy, choć już nie tak mroźnej. Tym razem opowiemy o WOOOD, holenderskiej marce specjalizującej się w meblach wykonanych z drewna.

WOOOD CZYLI DREWNO

Drzewo towarzyszy ludzkości od niepamiętnych czasów. Z jego pomocą człowiek nie tylko wytwarzał ciepło, ale też budował, tworzył pierwsze narzędzia, a na późniejszym etapie tworzył z niego nawet sztukę. W jego symbolice zawiera się to co dla człowieka najważniejsze – bezpieczeństwo, ciepło, związek z naturą.

Jest ona niezwykle głęboko zakorzeniona w podświadomości człowieka i tym właśnie można wytłumaczyć niesłabnącą popularność tego materiału przez wieku. Również i dziś drewno nie przestaje być popularnym materiałem, a dzięki designowi skandynawskiemu i takim markom, jak WOOOD, przeżywa wręcz swój „złoty okres”.

CIEPŁO I CHARAKTER

Nie dziwi, że design skandynawski, wywodzący się przecież z mroźnych i nie zupełnie przyjaznych dla człowieka stron tak często wykorzystuje drewno jako podstawowy materiał mebli. Pełne ciepła drewno idealnie sprawdza się nowoczesnych przestrzeniach, gdzie dominują meble skandynawskie, przywołuje bowiem przyjemne, rodzinne skojarzenia, a równocześnie nie pozbawione jest wyrazistości. Może też świetnie komponować się z jasnymi barwami, charakterystycznymi dla skandynawskiego designu, tworząc mocniejsze akcenty na tym tle.

WOOOD CZYLI SYNTEZA

Choć WOOOD nie wywodzi się ze Skandynawii, a raczej z jej „przedsionka” za jaki możemy uważać leżącą nad Morzem Bałtyckim Holandię to niewątpliwie możemy nazwać jego design i towarzyszącą mu filozofię za skandynawską – zarówno w sferze ideowej, jak i samego wykonania. A to imponuje.  Ich wyrazisty styl z jednej strony kojarzy się z ciepłem i domem, a z drugiej łączy nas z naturą, co również jest niezwykle ważne w skandynawskim designie.

Wśród mebli WOOOD znajdziemy stoliki i stoły, biurka, regały i szafy, oraz wiele, wiele więcej. Możemy postawić na cały ich komplet, który zawsze tworzy świetną całość, lub zdecydować się na pojedynczy akcent. My na potrzeby tego artykułu zapoznaliśmy się z meblami WOOOD  na stronie sklepu Mandihouse, która znajdziecie w tym miejscu: www.mandihouse.pl/woood. Oprócz samych mebli z drewna, WOOOD to także różnego rodzaju akcesoria i dekoracje do sypialni, czy też meble z metalu, o charakterystycznym i wyrazistym designie.

Ich meble rekomendujemy w szczególności osobom, które szczególnie cenią sobie ciepło zawarte w drewnie, ale równocześnie podoba im się nowoczesny, sugestywny desing. WOOOD jest syntezą jednego i drugiego.