Przebywanie na naszym balkonie lub też w ogrodzie może być naprawdę sporą frajdą, pod warunkiem, że odpowiednio dostosujemy tę przestrzeń do własnych wymagań. Najczęściej to, czego poszukujemy w naszej przydomowej, zielonej przestrzeni to cisza i spokój, a także towarzystwo roślin, które się nam podobają. Korzystając z różnego rodzaju patentów do ogrodu, z powodzeniem uda się nam stworzyć miejsca niezwykłe, w których po prostu chce się spędzać swój wolny czas. Co warto umieścić w takiej przestrzeni?

 

Balkon osłonięty przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi

 

Aby móc faktycznie w wygodny sposób korzystać z balkonu czy też tarasu- najlepiej od razu pomyśleć o ich odpowiednim zadaszeniu. Zadaszenie balkonu nie tylko ochroni nas przed deszczem czy wiatrem, ale pozwoli nam też na większą intymność oraz ochronę przed palącym słońcem w upalne dni. Na podobnej zasadzie można też wykonać zadaszenie tarasu, dzięki któremu  będzie on bardziej przyjazny, przytulny i wprost idealny do wypoczynku.

 

Co powinno znaleźć się w ogrodzie?

 

Jeśli lubimy trudnić się samodzielną uprawą roślin ozdobnych czy też warzyw, pomocny może być dla nas nawet niewielkich rozmiarów domek narzędziowy. W takim miejscu możemy przechowywać narzędzia ogrodnicze, doniczki, a także akcesoria niezbędne do uprawy roślin. W zielonej przestrzeni z pewnością przydadzą się nam także różnego rodzaju schowki ogrodowe. Możemy w nich przechowywać poduchy, z których korzystamy w ciepłe dni, niezbędne akcesoria, a w przypadku aranżacji placu zabaw dla dzieci- także mogą się w nich znaleźć zabawki. Schowki mogą przyjąć różną formę. Mogą być w całości wykonane z plastiku i być stylizowane na drewnianą skrzynię. Mogą być też oczywiście wykonane z drewna. Wiele zależy od tego, czy będą umieszczone pod dachem czy może najmocniej zależy nam na tym, aby były wodoszczelne. Schowki z powodzeniem będą mogły znaleźć się też na tarasie, a jeśli tylko mamy taką potrzebę- również na balkonie.