Styl nowoczesny, skandynawski czy nawet nowa odsłona stylu glamour – wszystkie te style wnętrzarskie opierają się na trzech podstawowych barwach: bieli, czerni i szarości. Choć taka kolorystyka odpowiada wielu osobom, to jednak nie każdy chce mieć biało – czarne mieszkanie. I nie każdy musi takie mieć, są bowiem style w aranżacji wnętrz w których liczą się barwy i różnorodne wzory. Jeśli chcesz się dowiedzieć, który z tych stylów będzie pasował do Twojego mieszkania sprawdź – projektowanie wnętrz w Krakowie i okolicach.

 

Wśród kolorowych stylów wnętrzarskich warto wymienić, między innymi:

 

  1. BOHO – styl będący połączeniem stylu lat 60., hippisowskich, etnicznych oraz ludowych wzorów. W tym stylu znajduje się duża różnorodność wykorzystanych do jego stworzenia materiałów, znajdziesz w nim wiele kolorów, a także wzorzystych printów. Styl BOHO to zdecydowanie wybór dla tych, którzy lubią barwy oraz różnorodne wzory. W tym stylu łatwo można dostrzec estetykę fusion, umożliwia on puszczenie wodzów fantazji i tworzenie zaskakujący połączeń – oczywiście wszystko w granicach dobrego smaku.
  2. Marokański – to styl, o którym dopiero zaczyna się w Polsce mówić. Jak sama nazwa wskazuje odwołuje się on do estetyki i architektury Maroka. W tym stylu znaleźć można wiele misternych fantazyjnych wzorów nawiązujących do świata roślinnego, ale także inspirowanych wyłącznie fantazją ich twórcy. W takich wnętrzach pojawią się arabeski, ażurowe wykończenia mebli czy łuki i przesłony. W kolorystyce takich wnętrz odnaleźć można błękit i indygo połączone z czerwieniami, pomarańczem, żółcią i różem czy fuksją. Nasycone żywe barwy, to domena marokańskiego stylu.
  3. Pop Art – kolejnym stylem, który pozwala na zabawę barwami jej Pop Art. Kolory w tym stylu są mocne i nasycone. Można łączyć wiele kolorów w jednym wnętrzu – choć należy robić to z wyczuciem by nie stworzyć nazbyt kiczowatych kreacji. W taki mieszkaniu mogą znaleźć się wielkoformatowe, kolorowe wizerunki gwiazd kultury popularnej, czy np. komiksowe postacie. Pop Art ma wyrażać konsumpcjonizm, dlatego znajdą się tutaj także plastikowe meble.